Opis projektu

Prezentujemy Państwu projekt piętrowego domu jednorodzinnego z dachem dwuspadowym. Występuje on w trzech wariantach, pierwszy jest zdecydowanie bardziej tradycyjny, natomiast drugi i trzeci ze względu na minimalistyczną, nowoczesną estetykę z pewnością przypadną do gustu miłośnikom architektury współczesnej. Strefa wejściowa została zaakcentowana wcięciem w elewacji. Wewnątrz znajduje się przedsionek prowadzący do garderoby, toalety z pralnią oraz strefy dziennej. Strefa dzienna z dużym przeszkleniem i wyjściem na ogród składa się z wnęki z aneksem kuchennym, jadalni oraz salonu. Na piętrze zaprojektowano dwa pojedyncze pokoje, dużą łazienkę z miejscem na wannę i prysznic, oddzielną toaletę oraz główną sypialnię z garderobą. Każde z pomieszczeń zostało doświetlone oknem dachowym, co zapewni domownikom swobodny dostęp do światła dziennego.

Konstrukcja i materiały

  • Fundamenty: ławy żelbetowe
  • Ściany: murowane z bloczków z betonu komórkowego ocieplone styropianem styropian, tynk
  • Strop: monolityczna płyta żelbetowa
  • Okna: trzyszybowe
  • Ogrzewanie: źródło ogrzewania w zależności od możliwości architektonicznych (gazowe, na paliwo stałe, pompa ciepła, elektryczne)
  • Wentylacja: grawitacyjna

Dach:

  • w przypadku dachów spadzistych tradycyjna konstrukcja drewniana, pokrycie dachu dachówką
  • w przypadku dachów płaskich płyta żelbetowa, styropian, papa

Termoizolacyjność

Projekty zgodny z aktualnymi Warunkami Technicznymi – charakterystyka energetyczna budynku opracowana jest z uwzględnieniem II strefy klimatycznej.

Parametry

Minimalne wymiary działki 18,15x15,4
Powierzchnia użytkowa 104,8
Opis pomieszczeń 4 pokoje, kuchnia, łazienka, 2 toalety, garderoba, pomieszczenie gospodarcze

W procesie adaptacji projektu wyrażamy bezpłatną zgodę na zmianę zastosowanych materiałów oraz przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych przez projektanta dokonującego adaptacji. Pisemne oświadczenie o możliwości wprowadzenia zmian zostaje dołączone do zakupionej dokumentacji projektowej.Istnieje możliwość dokonania przez nasze biuro zmian w projekcie oraz adaptacji projektu, by dostosować budynek do Państwa działki. Ponadto oferujemy możliwość załatwienia wszelkich formalności wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.Na życzenie Inwestora jest możliwość wykonania projektu gotowego w innej technologii (np. szkieletowej), oraz sporządzenia projektu zabudowy bliźniaczej lub szeregowej na bazie naszych projektów gotowych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 535 400 535 lub poprzez formularz kontaktowy. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce proces projektowy