Opis projektu

Prezentujemy Państwu projekt piętrowego domu jednorodzinnego z dachem dwuspadowym. Jego elegancja i minimalizm zapewne przyciągnie uwagę wszystkich miłośników współczesnej architektury. Ze strefy wejściowej z klatką schodową mamy dostęp do toalety, pralni oraz głównej sypialni z osobną łazienką. Na parterze ulokowana jest również część dzienna, której wyjątkowość należy szczególnie podkreślić. W jej skład wchodzą kuchnia z jadalnią otwarte na jasny, przestronny salon z przeszkloną na dwie kondygnacje ścianą. Taki efekt został uzyskany dzięki zaprojektowanej powyżej antresoli pełniącej funkcje biura. Ponadto na piętrze znajdują się dwa pojedyncze pokoje oraz łazienka z miejscem na wannę. Wszystkie te pomieszczenia są doświetlone poprzez podłużne okna dachowe których zastosowanie świetnie wpisuje się w nowoczesną stylistykę budynku.

Konstrukcja i materiały

  • Fundamenty: ławy żelbetowe
  • Ściany: murowane z bloczków z betonu komórkowego ocieplone styropianem styropian, tynk
  • Strop: monolityczna płyta żelbetowa
  • Okna: trzyszybowe
  • Ogrzewanie: źródło ogrzewania w zależności od możliwości architektonicznych (gazowe, na paliwo stałe, pompa ciepła, elektryczne)
  • Wentylacja: grawitacyjna

Dach:

  • w przypadku dachów spadzistych tradycyjna konstrukcja drewniana, pokrycie dachu dachówką
  • w przypadku dachów płaskich płyta żelbetowa, styropian, papa

Termoizolacyjność

Projekty zgodny z aktualnymi Warunkami Technicznymi – charakterystyka energetyczna budynku opracowana jest z uwzględnieniem II strefy klimatycznej.

Parametry

Minimalne wymiary działki 21,3x13,5
Powierzchnia użytkowa 96,2
Opis pomieszczeń 4 pokoje, kuchnia, 2 łazienki, toaleta, gabinet, pomieszczenie gospodarcze

W procesie adaptacji projektu wyrażamy bezpłatną zgodę na zmianę zastosowanych materiałów oraz przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych przez projektanta dokonującego adaptacji. Pisemne oświadczenie o możliwości wprowadzenia zmian zostaje dołączone do zakupionej dokumentacji projektowej.Istnieje możliwość dokonania przez nasze biuro zmian w projekcie oraz adaptacji projektu, by dostosować budynek do Państwa działki. Ponadto oferujemy możliwość załatwienia wszelkich formalności wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.Na życzenie Inwestora jest możliwość wykonania projektu gotowego w innej technologii (np. szkieletowej), oraz sporządzenia projektu zabudowy bliźniaczej lub szeregowej na bazie naszych projektów gotowych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 535 400 535 lub poprzez formularz kontaktowy. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce proces projektowy