Opis projektu

Minimalistyczny dom o interesującej bryle i funkcjonalnym programie wewnętrznym. Nowoczesny wygląd podkreśla dach jednopołaciowy oraz elewacje, które wykończono białym tynkiem i drewnem. Parter to przede wszystkim strefa dzienna, w której przestrzeń salonu płynnie łączy się z jadalnią a kuchnię wizualnie wyodrębnia zlokalizowany w jej granicy obszerny półwysep z barkiem śniadaniowym oraz wygodnym blatem roboczym. Nowoczesny charakter salonu podkreślają jednobiegowe, otwarte na salon schody. Z holu dostępne jest pomieszczenie gospodarcze i niewielka toaleta. W strefie nocnej na poddaszu zastosowano wygodny układ pomieszczeń. Dwa pokoje dziecięce, sypialnię rodziców oraz wspólną łazienkę z wanną. Dominik 31 to budynek z możliwości adaptacji do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja i materiały

  • Fundamenty: ławy żelbetowe
  • Ściany: murowane z bloczków z betonu komórkowego ocieplone styropianem styropian, tynk
  • Strop: monolityczna płyta żelbetowa
  • Okna: trzyszybowe
  • Ogrzewanie: źródło ogrzewania w zależności od możliwości architektonicznych (gazowe, na paliwo stałe, pompa ciepła, elektryczne)
  • Wentylacja: grawitacyjna

Dach:

  • w przypadku dachów spadzistych tradycyjna konstrukcja drewniana, pokrycie dachu dachówką
  • w przypadku dachów płaskich płyta żelbetowa, styropian, papa

Termoizolacyjność

Projekty zgodny z aktualnymi Warunkami Technicznymi – charakterystyka energetyczna budynku opracowana jest z uwzględnieniem II strefy klimatycznej.

Parametry

Minimalne wymiary działki 19,6x13,5
Powierzchnia użytkowa 94,1
Opis pomieszczeń 4 pokoje, kuchnia, 2 łazienki, pomieszczenie gospodarcze

W procesie adaptacji projektu wyrażamy bezpłatną zgodę na zmianę zastosowanych materiałów oraz przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych przez projektanta dokonującego adaptacji. Pisemne oświadczenie o możliwości wprowadzenia zmian zostaje dołączone do zakupionej dokumentacji projektowej.Istnieje możliwość dokonania przez nasze biuro zmian w projekcie oraz adaptacji projektu, by dostosować budynek do Państwa działki. Ponadto oferujemy możliwość załatwienia wszelkich formalności wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.Na życzenie Inwestora jest możliwość wykonania projektu gotowego w innej technologii (np. szkieletowej), oraz sporządzenia projektu zabudowy bliźniaczej lub szeregowej na bazie naszych projektów gotowych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 535 400 535 lub poprzez formularz kontaktowy. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce proces projektowy