Opis projektu

Prezentujemy Państwu projekt piętrowego domu jednorodzinnego z dachem płaskim. Jego minimalistyczna estetyka to idealna propozycja dla miłośników architektury współczesnej. Strefa wejściowa z klatką schodową prowadzi do części dziennej oraz pralni, i toalety. W skład części dziennej wchodzi przestronny aneks kuchenny oraz salon z jadalnią i kominkiem. Całe pomieszczenie jest wyjątkowo jasne za sprawą dużej ilości przeszkleń, które dodatkowo sprawiają, że krajobraz otaczający dom zdaje się przenikać do wewnątrz. Ponadto na parterze przewidziano jednostanowiskowy garaż. Piętro posiada łazienkę z miejscem na wannę i prysznic, dwa pojedyncze pokoje oraz główną sypialnię z osobną łazienką oraz wyjściem na taras z widokiem na ogród. W każdym z pomieszczeń zadbano o jak najlepszy dostęp do światła dziennego oraz możliwość swobodnej aranżacji, zgodnie z potrzebami przyszłych domowników.

Konstrukcja i materiały

  • Fundamenty: ławy żelbetowe
  • Ściany: murowane z bloczków z betonu komórkowego ocieplone styropianem styropian, tynk
  • Strop: monolityczna płyta żelbetowa
  • Okna: trzyszybowe
  • Ogrzewanie: źródło ogrzewania w zależności od możliwości architektonicznych (gazowe, na paliwo stałe, pompa ciepła, elektryczne)
  • Wentylacja: grawitacyjna

Dach:

  • w przypadku dachów spadzistych tradycyjna konstrukcja drewniana, pokrycie dachu dachówką
  • w przypadku dachów płaskich płyta żelbetowa, styropian, papa

Termoizolacyjność

Projekty zgodny z aktualnymi Warunkami Technicznymi – charakterystyka energetyczna budynku opracowana jest z uwzględnieniem II strefy klimatycznej.

Parametry

Minimalne wymiary działki 21,30x17,50
Powierzchnia użytkowa 156,5
Opis pomieszczeń 4 pokoje, kuchnia, 2 łazienki, toaleta, pomieszczenie gospodarcze, garaż

W procesie adaptacji projektu wyrażamy bezpłatną zgodę na zmianę zastosowanych materiałów oraz przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych przez projektanta dokonującego adaptacji. Pisemne oświadczenie o możliwości wprowadzenia zmian zostaje dołączone do zakupionej dokumentacji projektowej.Istnieje możliwość dokonania przez nasze biuro zmian w projekcie oraz adaptacji projektu, by dostosować budynek do Państwa działki. Ponadto oferujemy możliwość załatwienia wszelkich formalności wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.Na życzenie Inwestora jest możliwość wykonania projektu gotowego w innej technologii (np. szkieletowej), oraz sporządzenia projektu zabudowy bliźniaczej lub szeregowej na bazie naszych projektów gotowych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 535 400 535 lub poprzez formularz kontaktowy. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce proces projektowy