Opis projektu

Efektowny projekt domu tradycyjnego z poddaszem użytkowym oraz bryłą garażu przylegającą do jednej z elewacji, która dała możliwość poszerzenia metrażu części nocnej znajdującej się na piętrze. Ciekawą fizjonomię budynku podkreśla wykusz, który dzięki przeszkleniom dobrze doświetla cześć dzienną obiektu, w której skład wchodzi obszerny salon połączony z jadalnią. Na jadalnię otwiera się niewielka lecz niezwykle funkcjonalna kuchnia z obszernym blatem roboczym. N14-1 to dom w którym czuje się przestrzeń, dodatkowo otwarte schody zlokalizowane w centralnej części strefy dziennej pogłębiają to odczucie. Obrys parteru dopełnia niewielki wiatrołap, garderoba, łazienka z prysznicem oraz jednostanowiskowy garaż. Strefa nocna ulokowana na poddaszu gwarantuje domownikom prywatność. W skład tej części domu wchodzą trzy pokoje posiadające warunki potrzebne do nauki, pracy oraz odpoczynku (dwa z nich skomunikowane są z balkonem), obszerna sypialnia z wydzielonym miejscem do pracy oraz łazienka z wanną i prysznicem.

Konstrukcja i materiały

  • Fundamenty: ławy żelbetowe
  • Ściany: murowane z bloczków z betonu komórkowego ocieplone styropianem styropian, tynk
  • Strop: monolityczna płyta żelbetowa
  • Okna: trzyszybowe
  • Ogrzewanie: źródło ogrzewania w zależności od możliwości architektonicznych (gazowe, na paliwo stałe, pompa ciepła, elektryczne)
  • Wentylacja: grawitacyjna

Dach:

  • w przypadku dachów spadzistych tradycyjna konstrukcja drewniana, pokrycie dachu dachówką
  • w przypadku dachów płaskich płyta żelbetowa, styropian, papa

Termoizolacyjność

Projekty zgodny z aktualnymi Warunkami Technicznymi – charakterystyka energetyczna budynku opracowana jest z uwzględnieniem II strefy klimatycznej.

Parametry

Minimalne wymiary działki 19,4x18,2
Powierzchnia użytkowa 143,1
Opis pomieszczeń 5 pokoi, kuchnia, 2 łazienki, garderoba, garaż

W procesie adaptacji projektu wyrażamy bezpłatną zgodę na zmianę zastosowanych materiałów oraz przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych przez projektanta dokonującego adaptacji. Pisemne oświadczenie o możliwości wprowadzenia zmian zostaje dołączone do zakupionej dokumentacji projektowej.Istnieje możliwość dokonania przez nasze biuro zmian w projekcie oraz adaptacji projektu, by dostosować budynek do Państwa działki. Ponadto oferujemy możliwość załatwienia wszelkich formalności wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.Na życzenie Inwestora jest możliwość wykonania projektu gotowego w innej technologii (np. szkieletowej), oraz sporządzenia projektu zabudowy bliźniaczej lub szeregowej na bazie naszych projektów gotowych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 535 400 535 lub poprzez formularz kontaktowy. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce proces projektowy